קצבת נכות: כל המידע שחשוב לדעת


ים לקבל קצבת נכות, מה כולל התהליך ולמה רבים מתמודדים עם אתגרים שונים לאורכו? סיכמנו את כל התשובות לשאלות המרכזיות בעניין

קצבת נכות נועדה לסייע למי שאינם יכולים לעבוד בשל סיבות שונות. בסעיפים הבאים נספק מענה תמציתי למספר שאלות מרכזיות, שיעזרו לכם לעשות סדר כחלק ממימוש זכויותיכם בנושא.

  1. מי זכאי לקבל קצבת נכות?

קצבת נכות מיועדת למי שלא יכולים לעבוד עקב ליקוי מלידה, מוגבלות או בעיה שנגרמה לאורך חייהם.

  1. מה כולל תהליך קבלת קצבת נכות?

מי שנזקק לקצבה צריך לעמוד בקריטריונים שונים, ולעבור ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. מטרת הוועדה היא לבחון את מאפייני המקרה באופן פרטני, כמו גם לקבוע את אחוזי הנכות המגיעים למבקש – במידה וישנם כאלה. 

  1. מהו הקשר בין קצבת הנכות לאחוזי הנכות?

גובה הקצבה נקבע בהתאם לגובה אחוזי הנכות, ולכן הוועדה מהווה שלב מרכזי עבור כל מי שמגיע אליה. 

  1. מדוע רבים מתקשים לממש את זכאותם?

קבלת הקצבה מתבססת על תיק רפואי, שכולל פירוט מלא של המצב הרפואי, הטיפולים והבדיקות שעבר הפונה, כמו גם תלושי השכר ופירוט כלל הכנסות שלו. חלק מהפונים אינם מכירים את התהליך לעומק, ולכן מתקשים לאסוף את הניירת ולבסס את התיק הרפואי – גם אם הם עומדים בקריטריונים.

  1. האם ניתן לערער על אחוזי נכות שנקבעו?

כן, אך יש לבצע זאת במסגרת הזמנים הנדרשת ותוך הגשת מסמכים המבססים את הבקשה. 

  1. האם קיימים סיכונים בהגשת ערעור?

בהחלט. כחלק מבקשת הערעור, נבחנים מחדש כלל המאפיינים של הפונה. כך שאחוזי הנכות שנקבעו עשויים להשתנות, אך לא בהכרח בהתאם לשביעות רצונו. 

  1. מהם היתרונות של חברות מימוש זכויות רפואיות בהקשר הזה?

פנייה אל גורמים מקצועיים, כמו חברת לבנת פורן למשל, יכולה לקצר ולייעל את התהליך. זאת מאחר שחברת מימוש זכויות רפואיות היא בעלת ידוע מקצועי רחב בכל אחד מהשלבים, ולכן באפשרותה לעזור לכם לקבל את המידע המלא, לבסס תיק רפואי ולשקף את מצבכם העדכני באופן המלא ביותר.

קצבת נכות: כל המידע שחשוב לדעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

log in

reset password

Back to
log in