חוגים מומלצים לשמירה על הכושר


כושר

לאחרונה ניתן להבחין בטרנד הבריאות שפקד את מחוזותינו ריכזנו עבורכם חוגים מומלצים לשמירה על כושר.

לפתע כולנו רוצים לשמור על אורח חיים בריא, הכולל גם תזונה נכונה וגם שמירה על כושר. זאת ניתן לראות כתוצאה מחדרי הכושר הרבים הנפתחים במגוון ערים ברחבי הארץ, במטרה לספק לכל אותם המעוניינים לשמור על כושר את רצונותיהם.

עם זאת, מכוני הכושר בארץ בהחלט עלו שלב, ומציעים כיום מעבר למתקני הכושר והכוח, גם חוגים במגוון תחומים, אשר אותם מעבירים מדריכים מנוסים ומקצועיים. כך למעשה, הם מקנים למתאמנים סוג של מסגרת וכן פיקוח ולמידה על התרגילים השונים אותם הם מבצעים.

חדר כושר
אימון נכון לאורך חיים בריא יותר

אם כן, אילו חוגים נחשבים כמומלצים לשמירה על כושר?

  1. פילאטיס – פילאטיס מכשירים הוא אימון כושר שנמצא בחיינו כבר לא מעט שנים. הפילאטיס עובד בעיקר על יציבות הגוף וחיזוק השרירים, זאת כתוצאה ממתיחות ותנוחות מסוימות שאנו מבצעים עם הגוף. אימון הפילאטיס תורם המון בשמירה על שיווי משקל, גורם לשרירים שלנו להיות חזקים, גמישים יותר, ובעיקר  – מעצב לנו את הגוף. לאימוני פילאטיס קיימות שתי שיטות פעולה: הראשונה הינה באמצעות תרגילים, והשניה הינה באמצעות שילוב מכשירים. כך למשל, כדור, מיטת פילאטיס, גומי נמתח או כל אביזר אחר יכולים לתרום רבות לכושר הגופני שלנו, ומעבר לכך – להפוך את האימון ליותר מהנה ומעניין.
  2. יוגה – ניתן לומר כי אימון יוגה הוא האח הקטן של הפילאטיס. אין ספק ששני אימונים אלה מושפעים רבות זה מזה. ביוגה, לעומת פילאטיס, הדגש הרחב הוא על הנשימות, המדיטציה וחיבור לאני הפנימי, תוך ביצוע תרגילים (שאינם פשוטים כלל) ותנוחות, שמצריכות מאיתנו לשמור על יציבות הגוף תוך התמקדות בנקדה אחת. מדובר באימון כושר אשר בו לא קופצים, רצים, או מבצעים פעולות של סיבולת לב ריאה. אלא הדגש הוא על איטיות, שמירה על דיוק, הארכת השרירים ועוד. מה שכן, לאחר אימון יוגה תצאו רגועים הרבה יותר מאשר התחלתם אותו.
  3. זומבה – אז בשונה לאימוני פילאטיס ויוגה, כאן מדובר באימון אחר לגמרי. זובמה הוא למעשה מעין ריקוד אירובי, המשלב בתוכו תנועות ריקוד מוכרות, תוך שימוש בתרגילי כושר כמו סקווטים, הרמות רגליים, ותרגילי כוח. כל אימון הזומבה הוא בקצב לטיני שמח וקופצני, אשר יגרום לכם לאדרנלין גבוה, לאנרגיות חזקות ובעיקר לשחרור לחצים מכל היום שהיה לכם.
  4. TRK – ללא ספק מדובר באחד האימונים הקשים והמפרכים ביותר, אשר יוציאו מכם ומהגוף שלכם את המירב. אימוני TRK כוללים בתוכם אימון כושר גופני תוך שימוש ברצועות נמתחות המחוברות לקיר או עמוד כלשהו. לכל מתאמן ארבע רצועות (2 לידיים ו2 לרגליים) אשר באמצעותן ניתן להגיע עם הגוף לתנוחות ותרגילים שלא חשבתם עליהם כלל. אימון TRK הוא אחד האימונים ששורפים הכי הרבה קלוריות וכן תורם רבות לעיצוב הגוף.

    פילאטיס
    פילאטיס

לסיכום, לא משנה באיזה חוג תבחרו, העיקר שתתמידו. הסוד הגדול בשמירה על כושר גופני הוא התמדה, ועל כן, אם יש לכם כוח רצון מספיק גבוה – כל שנותר הוא רק לבחור חוג ולהרשם!

 

חוגים מומלצים לשמירה על הכושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in