רכב חדש- מה אתם אומרים על טרייד אין


קונים רכב חדש? ומה לגבי המכונית הישנה? אה, כבר הדבקתם מודעה על השמשה האחורית ואתם מחכים לטלפונים של קונים פוטנציאליים? קלאסי, אבל למה שלא תעשו טרייד אין?

לא קל להיפטר מהמכונית הישנה

חלק מהותי מתהליך קנייתה של מכונית חדשה הוא מכירתה של המכונית הישנה, ואין ספק שזה לא קל. נסעתם בה מספר שנים, ועכשיו הגיע הזמן להיפרד, אבל איך תעשו את זה בצורה הטובה ביותר?

כל מי שניסה אי פעם למכור מכונית משומשת יודע שזה בכלל לא פשוט. צריך לפרסם ולשווק את המכונית כדי לגרום להתעניינות. שלטים על חלונות המכונית, מודעות ביד 2 ופוסטים מרגשים בפייסבוק- אלה הדרכים המקובלות כיום לפרסום של מכוניות למכירה, אבל אם אין לכם ניסיון בפרסום או כישרון בשיווק אתם עלולים מעט להתקשות. אם אתם מוכרים רכב יד שנייה ביד 2 למשל, מפורסמות כל הזמן המון מכוניות, ואין לכם מושג איך לגרום למכונית שלכם לבלוט. כמובן שתוכלו להציע אותה במחיר נמוך משמעותית, אבל הרי אתם רוצים לקבל עליה מחיר טוב.

הקצאת זמן ומשאבים

ההתעסקות במכירת המכונית המשומשת יגזול מכם זמן רב. במידה ותצליחו לפרסם באופן יעיל, או אם המכונית שלכם היא אכן נכס מעורר עניין, תזכו למבול של טלפונים בהם תישאלו שלל שאלות על מצב הרכב. כמובן שמכירה מכונית לא נגמרת בטלפון, ואם תיצלחו את המבחן הטלפוני תעברו לפגישות והצגה של הרכב. בדרך כלל תראו את המכונית ליותר מקונה אחד, וכל הפגישות והטלפונים האלה יגזלו מכם המון זמן.

כדי להראות את המכונית תאלצו לוותר לפעמים על ימי עבודה, ורבים מהקונים הפוטנציאליים ירצו לקחת את המכונית לבדיקה במכון. אחרי כל השלבים האלה יגיע השלב המכריע- המיקוח. הקונה רוצה להוריד את המחיר, אתם דווקא רוצים להעלות אותו, ובתווך נמצאת המכונית הישנה והזמן שלכם שהולך לאיבוד.

אתם לא ממש מבינים במכוניות ומרגישים כמו דג שנקלע ללונה פארק יבש במיוחד. כל השלבים האלה עושים לכם המון כאב ראש, ואתם בסך הכל רציתם לרכוש מכונית חדשה. רגע לפני שאתם מתחילים בהליך מייגע של מכירת המכונית באפיקים המסורתיים תנו לנו להסביר לכם למה כדאי לכם לעשות טרייד אין.

מה זה טרייד אין?

טרייד אין הוא כינוי לעסקה בה חלק מן התשלום עבור המוצר הנרכש ניתן במוצר זהה או דומה אך ישן יותר. המוצר הניתן יהיה בעל ערך נמוך יותר משל המוצר הנקנה ויתרת התשלום ניתנת בכסף. עסקאות טרייד אין נעשות בתחומים שונים כמו תכשיטים, מוצרי חשמל, שטיחים וגם כלי רכב.

עסקאות טרייד אין נעשות בדרך כלל בשתי תצורות: הנחה המותנית בהחזרת המוצר, ללא קשר לערכו. כך למשל עסקה לקניית מקרר בה הנחה של 1,000 ש"ח מותנית בהחזרת מקרר כלשהו; הדרך השנייה, שהיא גם הרלוונטית לעניינינו היא החזר לפי מצבו של המוצר המוחזר. בעסקה זו למוצר המוחזר יש ערך כספי גם מבחינת המוכר. במכירת מכונית בטרייד אין נלקח בחשבון מצבה של המכונית המוחזרת והמחירון שלה, וכך שני הצדדים מרוויחים מהעסקה.

היתרונות של טרייד אין

קניית רכב בשיטת טרייד אין נפוצה מאוד בענף הרכב כיוון שהיא מציעה יתרונות רבים. היתרון המרכזי והמשמעותי ביותר הוא חיסכון הצורך של הלקוח לחפש קונה בשוק החופשי. במקום להתרוצץ ולחפש קונה שירכוש מכם את המכונית המשומשת תוכלו להיפטר ממנה בקלות.

הליך הקנייה של המכונית החדשה ומכירתה של הישנה מתנהל כולו מול חברה גדולה, ולא מול קונים פרטיים. כתוצאה מכך נוצר הליך פשוט וברור יותר שלא דורש מפגשים עם קונים רבים ובזבוז זמן. בנוסף, אתם קונים את המכונית החדשה ומיד נפטרים מהמכונית הישנה.

למה להחזיק שתי מכוניות?

כאשר אתם קונים מכונית חדשה ועדיין לא מוכרים את הישנה אתם מחזיקים למעשה שתי מכוניות בו זמנית וגם משלמים על כך. אתם ממשיכים לשלם ביטוח על המכונית הישנה ופה ושם גם נוסעים עליה. אלה הוצאות מיותרות שתוכלו לחסוך אם תאחדו את הזמן של הקנייה והמכירה.

לא תוכלו למכור את המכונית הישנה לפני שקניתם את החדשה, כיוון שזה יהיה לא נוח, וכנראה שלא תצליחו למכור את המכונית הישנה בדיוק בזמן בו אתם קונים את החדשה. אבל אם תבחרו בטרייד אין תוכלו לעשות זאת. טרייד אין מאפשר לכם ליהנות משתיים בפעולה אחת. במקום לבזבז זמן על הקנייה ועל המכירה תעשו את שתי הפעולות במקביל מול אותה החברה.

בגלל השקט נפשי

בקניית מכונית חדשה קיים החשש המתמיד שלא נצליח למכור את המכונית הישנה במחיר משתלם. התקציב שנקדיש למכונית החדשה מושפע מהכסף שנקבל על המכונית הישנה, ואם המכירה מתבצעת רק אחרי הקנייה קשה לחזות כמה כסף נקבל. בתהליך הרכישה קיים חשש שהכסף שנקבל על המכונית הישנה יהיה פשוט לא מספיק.

ברכישת מכונית במסגרת עסקת טרייד אין אתה נפטר מהחשש שלא תוכל להיפטר מהרכב. מחירה של המכונית ישנה מגולם במחיר המכונית החדשה ואתה יודע בדיוק כמה כסף אתה יכול להרשות לעצמך להשקיע ברכב החדש.

חיסכון של זמן

רכישה של מכונית בטרייד אין תחסוך לכם הרבה זמן. במקום להתרוצץ בין מגרשי מכוניות ומוכרים פרטיים בניסיון למצוא את רכב החלומות או לחלופין בניסיון למכור את המכונית הישנה שלך כדאי שתחשוב על האפשרות של טרייד אין.

האמינות והמיהמנות

עסקאות קנייה ומכירה של מכוניות כוללות מרכיב משמעותי של אמון. במהלך השיחה המקדימה ופגישת הבדיקה נבנה אט אט אמון דק בין המוכר לקונה. שני הצדדים בודקים זה את אמינותו של זה ומנסים להבין האם עובדים עליהם.

מחיר המכונית אינו קשיח ולמעשה נתון לדיון. קשה לאמוד את מצבה של המכונית, ואם קיימת בעיית אמינות העסקה פשוט לא תוכל לצאת לפועל. בעסקאות הנעשות בשוק הפרטי יש קושי גדול יותר להגיע לאמון כיוון שמדובר באדם שלא שמעתם עליו מעולם לפני כן, וכנראה שגם לא תשמעו. החשש טבעי, ובניית אמון קשה ומסובכת.

עסקאות טרייד אין לעומת זאת נעשות מול חברה גדולה ומוכרת. בדרך כלל כבר שמעתם על שם החברה עוד קודם לפגישה, וקיבלתם עליה מידע דרך אתר האינטרנט. אחרי השלמת העסקה החברה לא נעלמת, ואם תתעורר בעיה תדעו אל מי לפנות.

ביטוח

בקנייה ממוכר פרטי אין לכם שום ביטוח לגבי איכותו של הרכב, ויתכן שיום אחרי העברת הבעלות המנוע יפסיק לפעול ואתם תישארו עם גרוטאה חסרת תועלת. כמובן שתוכלו לתבוע את המוכר בבית המשפט, אבל זו התעסקות מיותרת ומכבידה ואיש לא ערב לכם שהתביעה תצליח. אם תבחרו לבצע טרייד אין תוכלו ליהנות מביטוח על המכונית. החברות השונות מציעות ביטוח על הקנייה, ובמקרה של תקלה יהיה לכם אל מי לפנות.

אפשרויות מימון נוחות

אמנם החלטתם לרכוש חדש, וכנראה יש לכם את הסכום הדרוש, אבל בכל זאת אתם רוצים להימנע ממשיכת יתר בבנק. ברכישה בעסקת טרייד אין המכונית המשומשת מסייעת לכם במימון הרכישה, כך נמנעת פגיעה במסגרת האשראי שלכם. כאשר מבצעים עסקה עם גורם פרטי משלמים את הסכום במלואו בשלב הראשון. טרייד אין יבוצע מול חברה גדולה שתאפשר לכם אפשרויות מימון נוחות יותר כמו פריסה לתשלומים או ליסינג מימוני.

מתי בכל זאת עדיף למכור לבד?

כמובן שאי אפשר לבטל לגמרי את האפשרות לקנות ולמכור את הרכב באופן עצמאי. ביצוע טרייד אין מול חברה עלול לגרום לכך שתקבלו פחות כסף ממה שהייתם מקבלים במכירה פרטית. חברות גדולות מנוסות בתחום ולא ישלמו לכם יותר כסף ממה שהרכב שווה, ובדרך כלל אפילו פחות.

אם המכונית שלכם במצב טוב במיוחד יתכן שיהיה לכם עדיף למכור באופן עצמאי. בנוסף, אם אתם מבינים ברכבים ויודעים לנהל משא ומתן בצורה טובה יתכן ותמצאו יתרון דווקא בשוק הפרטי. יחד עם זאת, כמובן שעליכם לקחת בחשבון את הבלגן והטרטור, אבל אם זה משהו שאתם מוכנים לסבול יתכן שזה יהיה עדיף.

אז למה כדאי לעשות טרייד אין?

חברות המציעות מסלול טרייד אין מתחייבות לשלם עבור הרכב המשומש מחיר קרוב ככל האפשר למחיר המחירון. יכול להיות שבשוק הפרטי תצליחו להשיג מחיר טוב יותר על הרכב באמצעות מיקוח וחוסר הבנה של הצד שני, אבל כנראה שהבלגן לא שווה את זה.

היכולת לשלב בין עסקת הקנייה של המכונית החדשה והמכירה של המכונית החדשה וההתנהלות מול גורם אחד יספקו לכם ביטחון ויחסכו לכם זמן רב. ימי עבודה, הוצאות דלק, ותשלום עבור בדיקה במכוני רכב- את כל אלה תוכלו לחסוך אם תבחרו באפשרות הנוחה של טרייד אין.

רכב חדש- מה אתם אומרים על טרייד אין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in