מה זה בוט? יש לנו את כל התשובות!


בכל פעם שאתם נכנסים לאתר ומיד נפתחת חלונית קטנה ובה דמות המציעה לכם עזרה עליכם לדעת שנתקלתם בבוט. מה זה בוט ואיך הוא קשור לטלגרם ולחיים שלכם? מיד תקבלו את כל התשובות.

מה זה בוט?

בוט הוא תכנת מחשב המבצעת משימות באופן אוטומטי על ידי אינטראקציה עם בני אדם או עם בוטים אחרים. זוהי לא המצאה חדשה, והשימוש בבוטים היה קיים עוד מראשית ימי המחשב, אלא שבשנים האחרונות טכנולוגיית הבוטים התקדמה וכיום קיימים בוטים שיכולים להבין גם שפה אנושית.

בוטים מופעלים באמצעות פקודות קוליות או טקסט ומאפשרים לבצע מטלות שונות בצורה פשוטה ומהירה יותר. תחום הבוטים קיבל דחיפה חזקה כאשר בשנת 2016 השיקה פייסבוק פלטפורמה לתקשורת עם עסקים המבוססת על בוטים. המערכת של פייסבוק אמנם קירבה את הבוטים גם אל המשתמש הממוצע, אבל אין ספק שמשתמשי טלגרם יכולים למצוא בוטים מגוונים ושימושיים הרבה יותר.

טלגרם ובוטים

טלגרם היא אפליקציית מסרים מידיים הפועלת באופן דומה לאפליקציית וואטסאפ. גם בה אפשר לשלוח הודעות ולפתוח קבוצות, אולם היא נחשבת למוצפנת הרבה יותר. בנוסף, טלגרם מאפשרת לשלוח הודעות אנונימיות והודעות עם טיימר שימחקו לאחר זמן אותו תגדירו וגם לפתוח קבוצות הרבה יותר גדולות. הבדל נוסף בין טלגרם לוואטסאפ מתחבר לנושא הבוטים, שעדיין לא ממש נכנס אל הוואטסאפ.

בוט בטלגרם הוא מעין סוג של משתמש אוטומטי שיכול לסנן משתמשים חדשים ולהפנות אותם לקבוצות המתאימות להם. טלגרם הייתה מהראשונות ששילבו בוטים בממשק, וכיום כל אחד יכול ליצור בוטים בעזרת כמה פעולות פשוטות. בנוסף לאפשרות ליצור בוטים, תוכלו להשתמש בבוטים קיימים המשמשים לביצוע מטלות שונות בטלגרם.

איך מוצאים בוטים?

בוטים לטלגרם תוכלו למצוא בעזרת חנות הבוטים של טלגרם או באמצעות חיפוש פשוט בגוגל. בנוסף, קיימות אפליקציות שונות שעושות סדר בתחום הזה ויחשפו אתכם לבוטים השונים. האפליקציות הללו יאפשרו לכם לחפש בוט על פי שמו ועל פי תחום הפעילות שלו ואפילו יקשרו אתכם לפלטפורמות מתאימות לבניית בוטים.

איך משתמשים בבוט בטלגרם?

עם הבוטים תוכלו לתקשר באמצעות שליחת הודעה או באמצעות פקודה קולית, בהתאם לסוג הבוט, אבל קודם עליכם להפעיל את הבוט. אחרי שמצאתם את הבוט איתו אתם מעוניינים לתקשר תוכלו לשלוח לו הודעה בפרטי, או לצרף אותו לקבוצה. כדי להתחיל בשיחה עם בוט תקישו "/" ואחריו את המילה "start" ומיד תקבלו הסבר לשימוש. את שאר הפקודות לבוט תקישו אחרי הקשה על "/".

Image result for telegram bot

סוגי בוטים

קיימים סוגים רבים של בוטים לטלגרם, ואם אתם רוצים להצליח לעשות בהם שימוש יעיל כדאי שתכירו את הסוגים השונים והאפשרויות שהם פותחים עבורכם. חשוב להבין שחברות ויחידים מפתחים בוטים כדי לשפר את ההתנהלות בעולם ולאפשר ביצוע פעולות נוח יותר ברשת האינטרנט, כך שאם תשכילו להשתמש בהם בצורה נכונה תוכלו לייעל את הפעולות שלכם ולחסוך זמן.

הזמנת ארוחה

אחד הדברים העדכניים ביותר בתחום הוא הזמנת ארוחה באמצעות בוט. אם הזמנתם בעבר אוכל באמצעות האינטרנט או הטלפון אתם בטח יודעים עד כמה זה מסורבל. האתרים כוללים בדרך כלל ממשק מסובך, האפליקציה לא מסבירה מספיק ובטלפון אתם לא מצליחים להבין את המוקדן הצעיר מבעד לפלטה שיש לו על השיניים.

בוטים להזמנת ארוחת צהריים נועדו כדי לדלג על התהליך המייגע הזה ולהזמין ארוחה בצורה מהירה ויעילה יותר. חברה ישראלית בשם TicTuk פיתחה בוט שמטפל בכל שלבי ההזמנה, החל מהצגת תפריט ועד קבלת תשלום. החברה פועלת עם מספר רשתות מזון ישראליות ומאפשרת הזמנה זריזה וקלה של ארוחת צהריים באמצעות דיבור עם בוט.

המלצה על סרטים

סוג נוסף של בוט הוא בוט שימליץ לכם על סרטים. תוכלו לצרף את הבוט לקבוצת טלגרם ולבקש ממנו מידע על סרטים או להמליץ על סרטים שכדאי לראות. יהיה מיוחד וגם קל יותר ללכת עם החבר'ה לסרט אליו הבוט המליץ לכם לצאת.

מידע על חבילות

אנחנו מזמינים יותר ויותר מוצרים מסין דרך אתרים כמו אליאקספרס, אבל המעקב אחרי החבילות עלול להיות מעט מסובך. בדיוק לשם כך תוכלו להיעזר בבוט שיספק לכם מידע על החבילות שהזמנתם בצורה קלה ומהירה.

משחקים

הסמארטפונים והאפליקציות החליפו את חיי החברה שלנו, ובמקום להיפגש פנים אל פנים אנחנו עושים זאת באמצעות הרשת. אפשר לדון בשאלה עד כמה זה נורא והאם חיים חברתיים ברשת נחותים באופן משמעותי מלהיפגש עם אנשים פנים אל פנים, אבל אפשר גם לנצל את המצב לטובת פעילויות שונות ברשת.

קיימים בוטים שונים הכוללים אספקט משחקי, ואחד מהם הוא מעין משחק "כן, לא, שחור ולבן". במשחק המקורי אסור לומר את 4 המילים הללו, ובבוט הזה אתם תוכלו להגדיר מה המילים שאסור לומר והבוט יפסול את מי שיאמר את אחת המילים שהגדרתם. תוכלו להגדיר מילים, ביטויים, אימוג'ים ועוד וכך לגוון את השיח בקבוצה ולעשותו מעניין יותר.

מה זה בוט? יש לנו את כל התשובות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in