הסיפור מאחורי אכזיב


אכזיב, היסטוריה

אכזיב הינו אחד המקומות המפורסמים ביותר בצפון באזור נהריה. מדובר ברצועת חוף יפיפייה הפתוחה לציבור הרחב הנהנה ממנה בגין יופייה וגם בגין היותה קרקע שלא נהרסה על ידי בנייה ותעשייה

בשנת 2004  פנו קבוצת יזמים לקבלת אישור בנייה של מספר מגדלי מגורים במרחק של מאה מטר מהים. כלומר רצועת החוף תיהרס על ידי מפגעי הבנייה ובכך לא יוכלו המטיילים ליהנות מהיופי והניקיון של רצועת החוף היפה.

למעשה הסיפור מאחורי אכזיב הוא סיפור מורכב ועצוב. היזמים והקבלנים של החוף קיבלו את היתר הבנייה, לבנות באזור של אכזיב ממש קרוב לשפת הים בשנים שעוד לא חוקק חוק בנושא זה.

ב2004 כאשר קיבלו את ההיתרים היזמים יכלו להוציא לפועל את הקמת שכונת אכזיב הקרוב מאוד למי הים התיכון. הפרויקט לא יצא לפועל עקב ריבוי אסבסט באזור, והחשש כי החוף ומקום בניית השכונה אינו מספיק נקי מאסבסט עבור הלקוחות שמעוניינים לגור בשכונה. לאחר מספר שנים חוקק חוק שנועד להסדיר את הבנייה באזורים הקרובים  לחוף הים בישראל-זאת על מנת לשמר את החופים היפים ולא להרוס אותם באמצעות בניינים גבוהים ושכונות גדולות. הסיפור של אכזיב הוא למעשה התנהלות לקויה של הממשלה ורשויות המדינה. היזמים פנו על מנת לקבל את ההיתרים הדרושים, אך עד שהצליחו להוציא לפעול את השכונה שלהם החוק שונה. אנו מאמינים כי חוף אכזיב הוא חוף חשוב מאוד והחוקים שיצאו לשמור על חופיה של מדינת ישראל הם חשובים מאין כמותם. אנו במערכת מאמינים כי יש למצוא את עמק השווה בין שמירה על חוף אכזיב המהמם לבין בניית השכונה ופיתוח האזור מסביב לאכזיב. בשמורת טבע אכזיב היא אחת החשובות, היפות והפראיות ביותר באזורי ישראל וללא ספק יש לשמור עליה בכל דרך אפשרית.

סיפורה של שכונת אכזיב בסמוך לחוף הוא בסופו של דבר סיפור טרגי שגם פוגע בחופי של מדינת ישראל וגם פוגע במשקיעים ובבעלי הדירות שקנו אותם במיטב כספם.

אנו חושבים כי מדינת ישראל צריכה להתערב ולהתייחס לבעיה גדולה זו של שכונת אכזיב. הכספים שהושקעו בפרויקט הם רבים והמדינה צריכה להשקיע כספים על מנת לעזור ולשנות את מתווה שכונת אכזיב, על מנת שלא תהרוס את קו החוף היפה ביותר של מדינת ישראל.

באם שכונה תצא לפועל יש לבדוק ולפקח על בנייתה של השכונה. שכונת אכזיב צריכה להיבנות בקווים המרוחקים ביותר לחוף, שעדיין נצליח להזיזם. על השכונה להיות שכונה ירקוה שאת השפכים שלה לא ינקזו לאזור הרחצה של חוף אכזיב. בנייתה של השכונה צריכה להיות מפוקחת ביותר ויש לדאוג כי השאריות והזבל שבניית השכונה תיצור לא ייאספו על חופי אכזיב ויסולקו מהאזור כליל.

אכזיב הוא מקום יפה, מיוחד ושונה בחופי מדינת ישראל ויש לשמור עליו בכל דרך אפשרית, בין אם שכונת אכזיב תיבנה ובין אם לא.

 

הסיפור מאחורי אכזיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in