ביטוח נסיעות לחו"ל – לא זזים מהארץ בלי זה


ביטוח נסיעות לחו"ל

כאשר אתם נוסעים לחו"ל, ולאחר שמצאתם את הדיל הכי טוב, וגיבשתם תכנון נסיעה, יש משהו שייתכן כי לא זכרתם לקחת אתכם: פוליסת ביטוח.

זה נשמע פשטני ומותרות, אבל זה משהו שבלעדיו פשוט לא בטוח לצאת כיום מן הארץ. דיי בכך שחבר טוב הזמין אתכם למסעדה ולא עיכלתם טוב את מזונכם, או שחלילה צרכתם מזון מקולקל – בשביל שמצבכם הרפואי ידרדר, ותצטרכו סיוע. כמובן שגם במקרים חמורים יותר כמו פיגועים והידבקויות ממחלות קשות, אם לא תעשו ביטוח לא יהיה מי שייחלץ אתכם. לכן, לא זזים בלי ביטוח, וחשוב מכך – מוודאים כי בסעיפי הביטוח שלכם גיבשתם את כל מה שאתם צריכים על מנת להבטיח את שהותכם בחו"ל.

הטסה ארצה

אחד הסעיפים החשובים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. לעתים, בארצות חו"ל השונות, אין פתרון הולם וראוי למפגעים ולמחלות שקיימים וקיימות שם. אכילת מזון מקולקל במדינות כמו הודו או רוסיה מספיקה בשביל ליצור זיהום בקיבה, ומשם קצרה הדרך לאסקלציה רפואית, אשר במידה ולא יהיה לכם ביטוח בכלל, תצליחו במקרה הטוב להגיע לבית חולים ממוצע, ובמידה ויהיה לכם ביטוח ללא הטסה ארצה תזכו אולי להיות מטופלים בבית חולים אמריקאי, אוניברסיטאי או מטעם האו"ם, שם איכות הטיפול מעט יותר טובה, אבל עדיין לא ברמה של הארץ. לכן, מי שנוסע למדינות מחוץ לגוש האירו וארה"ב/אוסטרליה/קנדה חייב לדאוג כי בפוליסת הביטוח שלו תהיה הטסה ארצה.

פינוי לבתי חולים מועדפים

בתי החולים המועדפים הם אותם בתי חולים עליהם הרחבנו מעט בפסקה הקודמת. אלו בתי חולים שמפעילות האוניברסיטאות, או שמקבלים מימון מרחוק, ממדינות חזקות כמו ארה"ב ומוסדות בינלאומיים. בכל מדינה כמעט יש בית חולים אחד לפחות שהוא כזה. בהסדר ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב שיהיה סעיף המורה לפנותכם לבית חולים ברמה כזו.

החזרים על הוצאות רפואיות

החל מקניית פלסטרים ותרופות משכחות כאבים ועד להוצאות מכספכם הפרטי על רופאים פרטיים, ביטוח רפואי לחו"ל ידאג להחזיר לכם את כספכם. חשוב לשמור על כל קבלה ומרשם שקיבלתם בחו"ל, לפקסס אותו לחברת ביטוח נסיעות לחו"ל, והאחרונה תדאג לביצוע ההחזר. ללא הביטוח, הטיפולים הרפואיים הללו הם על חשבונכם. הטיפולים הרפואים יכולים להגיע לעלויות גבוהות, רק צילום CT יכול להעלות עשרות אלפי שקלים. כאשר נפצעים בחו"ל לא תמיד קיימת האפשרות לחזור ישר ארצה בגלל המצב הרפואי וללא פרמדיק צמוד חברות התעופה יכולות לסרב את ההטסה של אותו אדם חולה. לכן ביטוח רפואי לחו"ל הוא איננו המלצה אלא חובה.

סוגים שונים של ביטוחים רפואיים

קיימות חברות רבות המעניקות ביטוח נסיעות לחו"ל, בין אם אלו חברות ביטוח, קופות חולים או כרטיסי אשראי בינלאומיים. בנוסף קיימות תוכניות עם חברות הביטוח וכרטיסי האשראי המעניקות כיסוי רפואי מקיף ומוזילות ללקוח את העלויות. מומלץ לבצע השואת מחירים לפניי הטיסה והלפעיל את הביטוח לחו"ל מספר ימים לפניי שיוכל להגן על הטיסה שלנו גם במידה וחלינו לילה לפניי הטיסה.

ביטוח נסיעות לחו"ל – לא זזים מהארץ בלי זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in