שיוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה


שיוויון הזדמנויות בעבודה

על פי חוק שוויון הזדמנויות, חל איסור של אפליה החל מתהליך בו העובד מתקבל לעבודתו, כלומר בראיון העבודה, ועד לכל שוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה בכל הקשור לתנאי העבודה עצמם הלכה למעשה.

אם זה מתן של קידום בעבודה עקב אפליה והעדפה אישית שאינה הוגנת, ובאה על חשבון עובדים אחרים, ואם זה מתן הכשרה מקצועית או אף מקרים של פיטורים, חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על מצבים אלו להתקיים אם התרחשו על רקע של חוסר שוויון ועל רקע של אפליה ברורה ומוכחת. כל עובד שנפגע מאפליה כזו יוכל להגיש תביעות משפטיות לבית הדין לעבודה. נושא שוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה מהווה גם עבירה פלילית.

מהו החוק לשיוויון הזדמנויות בעבודה

החוק קובע כללים ברורים וכן הסדר מיוחד לכל מצב הקשור לאיסור אפליה וליצירת שוויון הזדמנויות. החוק מציין כי שוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה חל בכך שנאסר על המעסיק למשל, לבקש מן העובד את הפרופיל הצבאי שלו, וכן נאסר עליו להשתמש בכל מידע הקשור לפרופיל הצבאי של העובד. בדיוק כפי שניתנות זכויות מיוחדות לאמהות חד הוריות, כך גם יש לתת זכויות ותנאים מסוימים לעובדים שהם אבות יחידים לילדיהם. על פי החוק יש לתת הגנה על עובד שהחליט להגיש תלונה או תביעה, ולבדוק בצורה מקצועית את תלונתו ואת תביעתו.

תמצית החוק של שיוויון הזדמנויות בעבודה

חל איסור מוחלט לפגוע בעובד או לפטר עובד, וכן אסור להפלותו על רקע מיני, או עקב כך שהגיש תלונה בעקבות הטרדה מינית. בנוסף חל איסור מוחלט על פי חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה לפרסם מודעות דרושים שיש בהן אפליה ברורה –  מודעות שדורשות עובדים אך ורק בגיל מסוים, או בטווח גילאים מסוים, וכן מודעות דרושים הפונות להעסקת נשים בלבד או להעסקת גברים בלבד הן מודעות אסורות על פי חוק, היוצרות חוסר שוויון ומצב של אפליה עקב מגדר, מין או גיל העובד. מודעות אלו יתכן ועוסקות גם בהגדרת המראה החיצוני של העובד, ועל כן אסורות גם כן לפרסום ויוצרות מצב צורם של חוסר שוויון ואפליה.    

אז מה עושים כשנתקלים באפליה ואי שיוויון זכויות?


קודם כל, חשוב להבין שלמרות החוקים הרבים שנחקקו בנושא האפליה חוגגת בהרבה מקומות עבודה וזה משום שמאוד קשה לאכוף תופעה רחבה שכזו, כמו חן הגבול בין אפליה לבית העדפה לגיטימית על פי יכולות הוא דק, אפור ולא תמיד אפשר לשים עליו את האצבע. עוד דבר שמקשה על מיגור האי שיוון בעבודה הוא הניצול לרעה של מעמד וכוח. הפחד מאיבוד העבודה או התנכלות מצד הבוס מהווה גורם מרתיע להגשת תלונה ברוב המוחלט מהמקרים. לא אבנר (שם בדוי) העובד בחברת פרסום גדולה בארץ מספר על הדרדרות במעמדו בחברה, התנכלות מצד הממונים עליו ועלייה לשני שימועי משמעת. התפנית החלה כאשר אבנר אזר אומץ ויצא חוצץ נגד אפליה ברורה נגד אחד העובדים. זיכרו, הדבר הראוי הוא לקום ולהתלונן אך יש בכך הקרבה ולעיטים סכנה באיבוד מקום העבודה.

שיוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in