חומרי בנייה


בניה, קבלנים

חומרי בניה הם אותם החומרים המשמשים את קבלני העבודה על מנת ליצור את המבנים המיוחדים והיפים שאנו רואים ברחבי הארץ והעולם

חומרי בנייה רבים הם תוצר של מחשבה רבה ושנים רבות של מחקר ועשייה על מנת ליצור את החומרים הטובים ביותר לבניית מבנים, גשרים וכבישים ברחבי העולם. אנו נעבור במאמר זה על מספר חומרי בניה מרכזיים בעולם הבנייה ונשפוך מעט אור על חומרי בניה אלה.

 

חומר הבנייה הנפוץ ביותר מבין כל חומרי הבניה הוא הבטון. בטון מהווה את חומר הבניין אשר יוצר את כל קונסטרוקציית הבניין ומהווה את חוזקו של הבניין. הבטון הוא הדבר הכי חשוב בבניין שכן הוא דואג לכך שהבניין יעמוד על יסודותיו ויוכל לשאת בכל המשקל אותו הבניין אמור להכיל.

מיד אחרי הבטון אנו משתמשים בחומרי בניין שונים, אשר הינם זולים יותר אך גם הם משמשים כחומרי בנין איכותיים ומעולים לבניין. המלט הוא חלק מאותם חומרים, המלט הוא חומר בנייה אשר מחבר את כל הקונסטרוקציה של הבניין. המלט הוא תערובת של צמנט, חול ומים אשר לו יכולות הדבקה ומילוי חיוניות לבניין. בעזרת המלט ממלאים את כל הפתחים שנשארו בין אבני הבניין לבין שלד הבטון, מדביקים את לבני הבניין ולעתים גם יוצרים את הרצפות של הבניין. למלט ישנן איכויות חומר טובות מאוד ולכם הוא אחד החומרים המשומשים ביותר בתור חומרי הבניין בעולם.

חומרי בנין נוספים אשר קבלני הבניין משתמשים בהם מעת לעת הם אותם חומרים אשר לא מהווים את שלד הבניין או את קונסטרוקציית הבניין, אלא משמשים כחומרי עזר לבניין המתקדם.

אחד מחומרים אלה הוא השיש. אריחי השיש משמשים רבות בבניין. תחילה לאריח שיש יש מקום חשוב בתור אדן חלון של כל חלונות המבנה. השיש הוא אחד מחומרי הבניין האיכותיים ביותר לאדן חלון שנותן יכולות חומר חזקות ומאפשר את החלקת המים מהם בצורה מושלמת ואי חדירת המים לתוך חלל המבנה. אריחי שיש משמים רבות גם במשטחים שונים במטבח ולעתים גם כמרצפות בדירות שונות.

חומר נוסף שגם הוא מהווה כחלק מחומרי הבניין הנפוצים ביותר בעולם הוא הזכוכית. זכוכית מכילה שטח גדול מאוד מהבניין המוכן. אנו חושבים לעתים כי זכוכיות היא חלק מאותם חומר בנין פשוטים שלא מושקעת בהם מחשבה, אך זכוכית היא חומר שמבחינה טכנולוגית משתנה מאוד מתקופה לתקופה. כיום ישנם חלונות אשר מגנים מפני רעש, מפני קור וחום וגם מפני פגיעות כלשהן בבניין. הזכוכית מצד אחד מאפשרת לשוהים במבנה לראות את חוץ המבנה ומקנה למבנה מראה יוקרתי ואלגנטי, ומצד שני מהווה את חומר הבנייה הנוח ביותר לעבוד אתו ושנותן לשוהים בבניין איכות שהייה כה טובה.

כפי שראינו חומרי בניין הם מגוונים מאוד ולמרות שאין אנו יודעים בחומרי הבניה מושקעת מחשבה רבה ואלה מאפשרים לנו ליהנות מהשהייה בביתנו ללא פחד מנגעי הסביבה ומהאקלים בעולם.

חומרי בנייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in